Promosyon Ürünleri

En etkili tanıtım araçlarının başında gelen promosyon yani dilimizdeki karşılığı ile özendirme firmaların tanıtımı ve potansiyel müşterilerine ulaşması açısından sıklıkla başvurulan bir yöntem. Bu amaç için yapılan özendirme çalışmaları arasında hediyelik eşyalar, indirim kampanyaları ve müşteriye özel tasarlanan ürünler gibi farklı seçenekler yer alıyor. Bir jest olarak görülse de aslında bu çalışmaların kökeninin firmanın tanıtımı ve akılda kalıcılığına hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Ancak işin ucunda ücretsiz bir hediye, kullanışlı bir ürün ya da hizmet olması firmanın algısını da önemli ölçüde arttıracak bir koz olarak görülebilir.

Her firma reklamını yaparken müşterilerini ve müşteri olma ihtimali olan kişileri memnun etmek amacı ile farklı ürünlerden yararlanıyor. Ancak firmanın iş koluna uygun olmayan ürünlerin her zaman beklenen etkiyi veremeyeceğini hatta tam tersi firmanın adı için zararlı bile olabileceğini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden önceliğiniz ödeyeceğiniz fiyattan ziyade doğru bir ürün seçmek olmalı. Örneğin mobilya sektöründe hizmet veren bir işletmeniz varsa doğa dostu bir kalem, kalemlik, elbise ya da çanta askısı gibi ahşap ürünler iyi birer seçenektir. Ayrıca bu tarz ürünleri eğitim kurumları ve dernekler de rahatlıkla kullanabilirler. İlave olarak seramik kupa, takvim ve saat de bu tarz iş kolları için uygun promosyon malzemeleri arasında yer alırlar.

Restoran, otel ya da cafe işletmecileri için en uygun promosyon malzemesinin kesinlikle çanta askısı olduğunu söyleyebiliriz. Bayanların bu tür mekanlara geldiklerinde en büyük derdi olan çantalarını koyacak yer bulamamaları çanta askısı ile çözüme kavuşurken bu ürün sayesinde isminiz rakip işletmelerin kapısından bile içeri girecektir. Otomotiv firmaları daha çok araba anahtarlığı gibi ürünlere yatırım yaparlar. Ayrıca oto kokusu da bu tarz bir iş koluna sahip olan firmalar için farklı bir seçenektir. Bilgisayar ve teknoloji alanındaki firmalar için en uygun malzeme elbette yine aynı iş koluna hitap eder özellikte olacaktır. Bu ürünlerin başında ise usb bellekler ve cd çantaları gelir. Fuar, toplantı ve seminerler için en uygun ürünün rozet olduğunu da ekleyerek tüm bu tanıtım ürünlerine GAZİANTEP FORM MATBAA adresinden ulaşabileceğinizi hatırlatalım.